Gönderiliyor...

Derkim Soğutma, SODEX'te ürünlerini tanıttı -en

Derkim Soğutma, SODEX'te ürünlerini tanıttı -en
03 NISAN 2018
Derkim Kimya AŞ'nin 5 ana stratejik iş kolundan oluştuğunu ve bunlardan biri olan Derkim Soğutma ile SODEX İstanbul Fuarı'nda­ki yerlerini aldıklarını belirten Derkim Kimya Genel Müdürü Alp Sarıcı, hem fir­manın faaliyetlerine hem de fuara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Derkim Soğutma'nın Derkim Kimya'nın kilometretaşlarından biri olduğuna ve 10 yıldır faaliyet gösterdiğine vurgu yapan Alp Sarıcı, bilgilendirmelerine şöyle devam etti: "Çalışhğımız ürün grupla­rından birini akışkan gazlar oluşturuyor. Tescilli markamız olan D-Gas adı altında Türkiye' de sahşını yaptığımız, sektörün kullandığı 134, 404, 407 ve 410 gibi çevre­ye zararı minimum olan gazlar üretiyo­ruz. Bunun dışında hemen hemen birçok evdeki buzdolaplarında kullanılan her­metik kompresörlerirnizi tescilli marka­mız olan Siberia ile piyasaya sunuyoruz. Üçüncü stratejik kolumuz ise soğutma işleminin olmazsa olmazı gazları ilettiği­miz bakır borular. Bakır boruları bu sene izolasyonlu olarak da piyasaya sunuyo­ruz. Kauçuk veya polietilen izolasyon her ikisinde de var. Bunların haricinde çıplak bakır boruları LVWC veya Pancake olarak piyasaya sunuyoruz." 

Alp Sarıcı: "D-Gas artık tüm Türkiye'nin tanıdığı bir marka" 

SODEX'te sergiledikleri ürünlere ilişkin de bilgiler veren Alp Sarıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Siberia marka komp­resörlerimizi, 4 çeşit gazımızı ve bakır borularımızı SODEX'teki standımızda sergiledik. 9 yıldır aynı gazı, aynı stan­dartlarda hiçbir sapma olmaksızın ve hiçbir problem yaşamadan tedarik ediyo­ruz. D-Gas artık tüm Türkiye'nin tanıdığı bir marka. Biz sürdürülebilir ticaret yapıyoruz. Belli bir ticaret etiği içerisinde paydaşlarımıza değer katarak ve uzun soluklu ilişkiler oluşturarak iş yapıyoruz. Satışlarımız her yıl göz görülür şekilde artıyor. Sadece fiyat ve karlılık odaklı ha­reket etmiyoruz. Aynı zamanda sektörü büyütebilmek için de çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken de doğru ürünlerle ve doğru müşterilerle çalışmaya gayret gös􀀎 teriyoruz. Kompresörlerimizin en önemlı avantajı ise düşük enerji sarfiyatı ve uzun servis zamanı. Bizim herhangi bir alt temsilcimize vermiş olduğumuz üründe, farklı ellerden geçtikten sonra kullanıcıya ulaştığında bir problem yaşansa, nere- de ne olduğuna bakmasızın, belirlenen garanti süresi içerisinde mutlaka yeni bir ürünle değiştirilir. Bu da bizi sektörde farklı yapan özelliklerimizden biri." 

"Biz kalite standardı çok yüksek olan bir ürünü Türkiye'ye getiriyoruz" 

Dünyanın birçok ülkesinde bakır üretici olduğunu belirten Alp Sarıcı, ürünlerinin farklılığına ilişkin açıklamalarına şu söz­lerle devam etti: "Biz kalite standardı çok yüksek olan bir ürünü Türkiye'ye getiri­yoruz. Bu üründe de en ufak bir problem yaşamamamız müşterilerimiz tarafından tercih edilmememize olanak sağlıyor. Dolayısıyla kaliteli ürünle, doğru servisle ve doğru bir ticaret ahlakıyla sektorde faaliyet göstermeye özen gösteriyoruz." 

"SODEX' e sadece 4 gün için yatırım yapmadık"

SODEX' e ilişkin yorumlarda da bulunan Alp Sarıcı, fuarın Derkim Soğutma'ya olan etkisini şöyle aktardı: "Isıtma/soğutma ve havalandırma alanında Tür􀀓 kiye' deki en büyük platform: SODEX. Bız biraraya gelemediğimiz firmalarla bura­da buluşma imkanı elde ettik. Sektördeki birçok yabancı firmayla tanışma şansı yakaladık. Bu açıdan değerlendirecek olursak, bizim için oldukça önemliydi. Olmamız gereken bir fuardı. SODEX' e sadece 4 gün için yahrım yapmadık. Rakiplerimizin gerçekleştirdiği yenilik­leri de izleme şansı bulduk. Sektöre ve topluma daha fazla fayda sağlayabilmek açısından kendimizi geliştirmenin de önemli olduğunu düşünüyorum."

"Ürün gamımıza yeni ürünler ekleyeceğiz"

2017 yılında Derkim Kimya'nın stratejik bir yapılanma içerisinde olduğuna vurgu yapan Alp Sarıcı, 2018 ve sonraki süreçte Derkin Soğutma'nın projeksiyonunda olacak planlamalara şu sözlerle değindi: "Bu yapılanma sürecinde Derkim Soğutma' nın da nasıl devam edeceğine ilişkin kendi kendimize sorular sorduk. Yaphğımız çalışmaların sonucunda geldiğimiz noktada, Derkim Soğutma alanında da kalıcı bir şekilde ve emin adımlarla büyümeye devam edecek. Ürün gamımızı destekleyebilecek henüz ticaretini yapmadığımız ama aklımızda olan ürünlerin fizibilitesini tamamlayacağız. Ardından ürün gamımıza yeni ürünler ekleyeceğiz. 2018'de de bu çalışmaları tamamlayıp ona göre adımlar atacağız. Markamızın bizim için önemi var. Derkim yaphğı her işte başarılı olmak zorunda."

Diğer Haberler

2021 ISK SODEX
23 EYLÜL 2021

2021 ISK SODEX

ISK-SODEX 2021 Istanbul
29 September - 02 October Tüyap/istanbul
Hall 12 Booth A 20
 
As one of the pioneer brands for refrigerants in Turkey, D-Gas® welcomes you to our booth.
To enter the exhibition please fill the online invitation link below.
http://www.sodex.com.tr/tr/ziyaretciler/online-kayit?tag=en-eedhcfi

You are kindly requested to consider below warnings scope of COVID-19 for ISK-SODEX 2021 exhibition. 

   
 1. 1) Download Life Fits Into Home Application via your smartphone.
 2. 2) HES application homepage opens.
  3) The HES Code Creation screen is reached on the HES application. Pressing the button switches to the code generation screen.
 3. Create HES code
  4) Code creation is started by clicking "Add New Code" under "Create HES Code".
 4. 5) After pressing the "Add New Code" button, the duration for the HES code is selected on the screen that opens and a name can be given if desired.
 5. 6) Your HES code is ready. The generated HES code is shared with the relevant company, institution or person, and it can be questioned whether this person carries the risk of disease.
 6. 7) In order to see your Vaccination Status, Disease Status and Test Status please click the “Display My Status” button. These criterias must be turned on like as below screenshot from Life Fits Into Home Application Settings and shared with Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.S while entering the fairground.
 7. In order to enter the exhibition area, at least 1 condition must be met from the Vaccination status, Disease status and Test status information. Exhibitors and visitors who do not meet any of these conditions but still appear "RISKLESS" will not be able to enter the fairground.
 8. 8) For more information please visit https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes-eng.html
COMMUNICATE WITH US
Please fill in the form completely.