Gönderiliyor...

Performans Kimyasalları

Bu bölümdeki ürünler ile ağırlıklı olarak yapıştırıcı, kauçuk, kablo ve mobilya sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Her biri küresel pazarda kendi alanında uzman olan tedarikçilerimiz ile sizlere yeni nesil çözümler sunuyoruz.

Ürün Grupları

PVA : Kokusuz ve şeffaf granüler bir tozdur. Full hidrolize ve kısmi hidrolize 5-88, 18-88, 42-88 çeşitleri, vinylon sentetik elyaf başta olmak üzere film, asetal reçine, yapıştırıcı, stabilizatör ve bağlayıcı ve Haşıl hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

EVA : Hotmelt yapıştırıcıların temel bileşeni olan sentetik bir plastiktir. Terliklik ve tabanlık EVA granül hazırlamak amaçlı olarak pek çok çeşitte VA kontent ve akışkanlıkta bulunmaktadır.

SBS : Yağlı ve yağsız özelliklerde olur ,kullanım alanları ; modifiye bitümlü asfalt üretimi, mobilya süngeri yapıştırıcısı olarak ve termo ayakkabı tabanına yönelik kompound üretiminde kullanılmaktadır.

SEBS (Stiren Etil Bütilen Stiren)
Termoplastik elastomer üretiminde kullanılan, stiren-etilen-bütilen bazlı lineer tri-blok bir kopolimerdir.Toz ve granül formunda bulunur. Kullanım yerleri arasında pencere profil contası, deniz paleti ve el aletleri kılıfı yer almaktadır.

Doğal Lateks : Yüksek veya düşük amonyaklı olabilen Malezya malı ürün, yüksek mekanik stabilite değerinde olması sebebiyle eldiven ve balon sektörünün kullanımına çok uygun olmasının yanı sıra ayakkabı laminasyonu için de çok üstün özelliktedir.

SBR Karboksile Lateks (Stiren Lateks Kauçuk)
Yün olmayan kumaşlarda, yapı kimyasallarında ve halı altlarında birincil kaplama maddesi olarak kullanılan su bazlı sentetik bir latekstir.

SBR High Solid Lateks (Stiren Lateks Kauçuk)
Kaymaz tabanlı halı, yolluk, paspas üretiminde kullanılmak üzere hazırlanan karışımın ana hammaddesi olan yüksek katkılı (%66-69), su bazlı bir latekstir. Aynı zamanda sessiz asfalt üretiminde bitüme ilave edilir. Su yalıtımında bitümlü emülsiyonlarda bitüme elastikiyet kazandırmak için kullanılabilir.

SBR 1502 (Stiren Bütadien Kauçuk)
Otomotiv, hortum, lastik, konveyor band, kauçuk tabanlı ayakkabı sektörlerinde kullanılan sentetik bir kauçuktur.

TPU : Solvent bazlı yapıştırıcı üretiminde mükemmel bağlanma, yüksek kopma direnci, yüksek elastikiyet, yüksek aşınma direncine sahip, kumaş, deri, plastik ve kauçuk yapıştırıcı üretiminde mükemmeldir.

Penta ester : Eva bazlı hotmelt yapıştırıcı üretimine uygun, 100 dereceli yumuşama özelliğine sahip, hava şartlarına karşı dirençli bir reçinedir. EVA, SIS, SBS, LDPE gibi sentetik kauçuklarla ve doğal kauçuklarla, mikro kristalin wax ve parafinlerle uyumludur.

Ester Gum (Gliserol Ester)
Yüksek oksidasyon direnci, çok düşük koku ve düşük asidite özelliklerine sahiptir. Sakız mayası olarak ve sir ağda yapımında kullanılmaktadır.

GUM Rosin (Kolafan Resin)
Organik solventlerde çözündüğünde kimyasal aktiviteye sahip doğal bir reçinedir. Kağıt, mürekkep, kauçuk, elektronik ürün ve sabun sektöründe kullanılmaktadır.

NBR (Nitril Bütadien Kauçuk)
Düşük sıcaklık değerlerinde dahi yüksek esneklik ve yağ direncine sahiptir. Sağlık endüstrisinde kullanılmak üzere non-latex eldiven, emniyet kemeri, V kayışı, hortum ve suni deri endüstrisinde kullanılmaktadır.

EPDM Rubber (Etilen Propilen Dien Monomer Kauçuk)
Hortum, profil, kablo ve TPV sektörlerinde kullanıma uygun yağlı ve yağsız pek çok kalitede sunulan sentetik bir kauçuktur.

ADC : Pek çok sentetik kauçuğun şişirilerek gözenekli bir yapı almasını ve dansitesinin düşmesini sağlayan ,boyutları 2 - 25 mikron arasında değişen, yanıcı fakat toksik olmayan sarı renkli bir katkı maddesidir. EVA, PE, Doğal Kauçuk, NBR - PVC karışımlarında süngerimsi yapı elde etmek için kullanılmaktadır.

Hidrokarbon reçineler : Bu reçinelerin çoğu polimer, çözücüler ve plastikleştiriciler ile uyumludur. Eklendikleri karışımlara yapışma özelliği vermektedirler.Ayrıca, aromatic hidrokarbon esaslı ve doymuş doğalarından dolayı, bu reçineler su çekmez ve kimyasallara karşı dayanıklılardır.Temel uygulama alanları; ambalajlama, ahşap, kitap ciltleme ve bağlantı yapıştırıcılarıdır

ADC : Pek çok sentetik kauçuğun şişirilerek gözenekli bir yapı almasını ve dansitesinin düşmesini sağlayan, boyutları 2 - 25 mikron arasında değişen, yanıcı fakat toksik olmayan sarı renkli bir katkı maddesidir. EVA, PE, Doğal Kauçuk, NBR - PVC karışımlarında süngerimsi yapı elde etmek için kullanılmaktadır.

Hidrokarbon reçineler : Bu reçinelerin çoğu polimer, çözücüler ve plastikleştiriciler ile uyumludur. Eklendikleri karışımlara yapışma özelliği vermektedirler. Ayrıca, aromatic hidrokarbon esaslı ve doymuş doğalarından dolayı, bu reçineler su çekmez ve kimyasallara karşı dayanıklılardır.Temel uygulama alanları; ambalajlama, ahşap, kitap ciltleme ve bağlantı yapıştırıcılarıdır

Bu ürün grubu hakkında da fazla bilgi almak mı istiyorsunuz ?
İlgilendiğiniz ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.