Gönderiliyor...

Derkim Soğutma, SODEX'te ürünlerini tanıttı

Derkim Soğutma, SODEX'te ürünlerini tanıttı
22 OCAK 2018
Derkim Kimya AŞ'nin 5 ana stratejik iş kolundan oluştuğunu ve bunlardan biri olan Derkim Soğutma ile SODEX İstanbul Fuarı'nda­ki yerlerini aldıklarını belirten Derkim Kimya Genel Müdürü Alp Sarıcı, hem fir­manın faaliyetlerine hem de fuara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Derkim Soğutma'nın Derkim Kimya'nın kilometretaşlarından biri olduğuna ve 10 yıldır faaliyet gösterdiğine vurgu yapan Alp Sarıcı, bilgilendirmelerine şöyle devam etti: "Çalıştığımız ürün grupla­rından birini akışkan gazlar oluşturuyor. Tescilli markamız olan D-Gas ® adı altında Türkiye' de satışını yaptığımız, sektörün kullandığı 134, 404, 407 ve 410 gibi çevre­ye zararı minimum olan gazları tedarik ediyoruz. Bunun dışında hemen hemen birçok evdeki buzdolaplarında kullanılan her­metik kompresörlerirnizi tescilli marka­mız olan Siberia ile piyasaya sunuyoruz. Üçüncü stratejik kolumuz ise soğutma işleminin olmazsa olmazı gazları ilettiği­miz bakır borular. Bakır boruları bu sene izolasyonlu olarak da piyasaya sunuyo­ruz. Kauçuk veya polietilen izolasyon her ikisinde de var. Bunların haricinde çıplak bakır boruları LVWC veya Pancake olarak piyasaya sunuyoruz." 

Alp Sarıcı: "D-Gas ® artık tüm Türkiye'nin tanıdığı bir marka" 

SODEX'te sergiledikleri ürünlere ilişkin de bilgiler veren Alp Sarıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Siberia marka komp­resörlerimizi, 4 çeşit gazımızı ve bakır borularımızı SODEX'teki standımızda sergiledik. 9 yıldır aynı gazı, aynı stan­dartlarda hiçbir sapma olmaksızın ve hiçbir problem yaşamadan tedarik ediyo­ruz. D-Gas ® artık tüm Türkiye'nin tanıdığı bir marka. Biz sürdürülebilir ticaret yapıyoruz. Belli bir ticaret etiği içerisinde paydaşlarımıza değer katarak ve uzun soluklu ilişkiler oluşturarak iş yapıyoruz. Satışlarımız her yıl göz görülür şekilde artıyor. Sadece fiyat ve karlılık odaklı ha­reket etmiyoruz. Aynı zamanda sektörü büyütebilmek için de çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken de doğru ürünlerle ve doğru müşterilerle çalışmaya gayret gösteriyoruz. Kompresörlerimizin en önemli avantajı ise düşük enerji sarfiyatı ve uzun servis zamanı. Bizim herhangi bir alt temsilcimize vermiş olduğumuz üründe, farklı ellerden geçtikten sonra kullanıcıya ulaştığında bir problem yaşansa, nerede ne olduğuna bakmasızın, belirlenen garanti süresi içerisinde mutlaka yeni bir ürünle değiştirilir. Bu da bizi sektörde farklı yapan özelliklerimizden biri." "Biz kalite standardı çok yüksek olan bir ürünü Türkiye'ye getiriyoruz" 

Dünyanın birçok ülkesinde bakır üretici olduğunu belirten Alp Sarıcı, ürünlerinin farklılığına ilişkin açıklamalarına şu söz­lerle devam etti: "Biz kalite standardı çok yüksek olan bir ürünü Türkiye'ye getiri­yoruz. Bu üründe de en ufak bir problem yaşamamamız müşterilerimiz tarafından tercih edilmememize olanak sağlıyor. Dolayısıyla kaliteli ürünle, doğru servisle ve doğru bir ticaret ahlakıyla sektörde faaliyet göstermeye özen gösteriyoruz." 

"SODEX' e sadece 4 gün için yatırım yapmadık"

SODEX' e ilişkin yorumlarda da bulunan Alp Sarıcı, fuarın Derkim Soğutma'ya olan etkisini şöyle aktardı: "Isıtma/soğutma ve havalandırma alanında Türkiye' deki en büyük platform: SODEX. Biz biraraya gelemediğimiz firmalarla bura­da buluşma imkanı elde ettik. Sektördeki birçok yabancı firmayla tanışma şansı yakaladık. Bu açıdan değerlendirecek olursak, bizim için oldukça önemliydi. Olmamız gereken bir fuardı. SODEX' e sadece 4 gün için yatırım yapmadık. Rakiplerimizin gerçekleştirdiği yenilik­leri de izleme şansı bulduk. Sektöre ve topluma daha fazla fayda sağlayabilmek açısından kendimizi geliştirmenin de önemli olduğunu düşünüyorum.""Ürün gamımıza yeni ürünler ekleyeceğiz"

2017 yılında Derkim Kimya'nın stratejik bir yapılanma içerisinde olduğuna vurgu yapan Alp Sarıcı, 2018 ve sonraki süreçte Derkim Soğutma'nın projeksiyonunda olacak planlamalara şu sözlerle değindi: "Bu yapılanma sürecinde Derkim Soğutma' nın da nasıl devam edeceğine ilişkin kendi kendimize sorular sorduk. Yaptığımız çalışmaların sonucunda geldiğimiz noktada, Derkim Soğutma alanında da kalıcı bir şekilde ve emin adımlarla büyümeye devam edecek. Ürün gamımızı destekleyebilecek henüz ticaretini yapmadığımız ama aklımızda olan ürünlerin fizibilitesini tamamlayacağız. Ardından ürün gamımıza yeni ürünler ekleyeceğiz. 2018'de de bu çalışmaları tamamlayıp ona göre adımlar atacağız. Markamızın bizim için önemi var. Derkim yaptığı her işte başarılı olmak zorunda."

Diğer Haberler

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.